Sbíráme 50 000 podpisů do 1. máje

Láska je láska, ale manželství není registrované partnerství. Bohužel mezi nimi panuje spousta rozdílů – u názvu to jen začíná. Rozhodli jsme se to změnit. První krok: do 1. května 2018 nasbírat 50 000 podpisů. Pomoci můžete i vy.

petice.jpg

Mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím existuje řada rozdílů. To podle nás není fér. Příští svátek lásky proto chceme oslavit s plnou parádou, a hlavně s padesáti tisíci podpisy pod peticí za přijetí zákona o manželství pro všechny.

Co s nimi? Předložíme je poslancům a poslankyním v nové Sněmovně. Věříme, že na ně tak velké číslo udělá dojem. Už teď víme, že 67 % české populace by nemělo problém otevřít manželství i gay a lesbickým párům. Archy s nasbíranými podpisy budou pro Sněmovnu další jasnou zprávou, že Česko je na manželství pro všechny připravené.

Každý podpis se počítá

I ten váš. Připojit ho můžete na jednom z férových míst nebo přímo na stánku Jsme fér (v nejbližší době na vánočních trzích v Hradci Králové a na setkání v Plzni). Doma si taky můžete jednoduše stáhnout a vytisknout petiční arch, který podepíšete.

Když už budete v tom, co takhle začít sbírat i mezi kamarády, známými a příbuznými? Na vánočním večírku, o svátcích, až budete na návštěvě u rodiny, ve škole, v hospodě nebo třeba v kadeřnickém salonu... Prostě kdekoli.

Petiční archy určitě vezměte i do práce, jako to udělala Vendula, lékařka z Nemocnice Hranice. „Kolegům jsem řekla, že se chci vdávat, ale svatbu mít nemůžu. Podpořili mě podpisem a petici šíří dál. Sami za mnou přišli i se sestřičkami s nápady, kde bych mohla nasbírat další archy,” vypráví o nadšených reakcích.

Petr z Peček se zase rozhodl archy donést do místního obchůdku. „Paní majitelka moji orientaci zná a je ke mně vždy velmi vřelá, přesto jsem měl trochu ostych. Nebylo proč. Vyšla mi vstříc, petici u sebe vystavila a dokonce si pár archů vzala i domů,” popisuje.

Co s nasbíranými podpisy?

Vyplněné je můžete zase zanést na jedno z férových míst, je jich čím dál víc. Nebo je zašlete na adresu: Koalice za manželství, Štěpánská 45, 110 00 Praha 1.

Je úplně jedno, jestli pošlete jeden arch se třemi podpisy, nebo plnou krabici. V každém případě si buďte jistí, že jste nemalým dílem přispěli k tomu, aby se životy LGBT lidí a jejich rodin brzy zásadně změnily k lepšímu. Společně se nám to podaří!

 

Foto: Šimona Němečková

PODPOŘTE NÁS

Bez vás se neobejdeme

 

Jak je to s manželstvím pro všechny páry ve světě

V 36 zemích světa na všech sedmi kontinentech si v současnosti páry stejného pohlaví užívají svobody vstupovat do manželství. Přes 16 % světové populace, tj. přes 1,4 miliardy lidí, dnes žije ve státech, které uznávají manželství všech párů. Řada dalších poskytuje svým gay a lesbickým obyvatelům nějakou jinou formu právní ochrany než manželství. Politici, političky, byznys i široká veřejnost po celé zeměkouli začínají postupně chápat, že ochrana všech milujících se párů a rodin s dětmi bez rozdílu pomáhá všem rodinám a posiluje jednotlivé komunity i celé státy. Manželství pro všechny páry, spravedlnost, svoboda a respekt k lidským právům se proto bude nadále šířit do dalších částí světa.

Návrh senátora Hraby a senátorky Chalánkové zhorší situaci a omezí práva stejnopohlavním párům, ale i všem lidem v Česku

Senátor Zdeněk Hraba a senátorka Jitka Chalánková předložili při projednávání novely o partnerství na Ústavně-právním výboru Senátu pozměňovací návrhy, které by výrazně zhoršily Sněmovnou schválený návrh partnerství a situaci stejnopohlavních párů a rodin s dětmi. Mimo to by schválení takových zákonných úprav omezilo také práva heterosexuálním lidem. Shrnutí těchto návrhů přinášíme v právní analýze.

Napsali jsme do Senátu: Děti v rodinách s dvěma mámami nebo táty potřebují společná práva rodičů

Práva gay a lesbických párů a rodin s dětmi se tento týden opět vrací do Parlamentu ČR. Tak jako v Poslanecká sněmovně, i v Senátu se musí k návrhu zákona – tentokrát tedy ne k manželství pro všechny páry, ale k novele o partnerství – nejprve vyjádřit několik senátních výborů. I proto jsme napsali všem senátorům a senátorkám zprávu, především z důvodu ochrany dětí v rodinách s dvěma mámami nebo dvěma táty, ale i proto, že desetitisíce gay a lesbických párů schváleným mezikrokem získají některá nová důležitá práva, je potřeba zvážit další postup v legislativním procesu.

Analýza: Co čeká novelu o partnerství v Senátu?

Novelu o partnerství čeká 17. dubna projednávání v Senátu. Bohužel Sněmovna navzdory přání většiny společnosti přijala pouze další legislativní mezikrok. Ten nepřináší rovnoprávnost, ale poskytne větší právní a sociální jistoty tisícům stejnopohlavních párů a rodin s dětmi. Přijetí partnerství, jak je v tuto chvíli schváleno Sněmovnou, ale neznamená konec našeho úsilí na cestě za manželstvím pro všechny páry. Přinášíme analýzu, co současná situace pro stejnopohlavní páry a jejich rodiny s dětmi v naší zemi znamená a jaký další vývoj může přijít.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.